Левски и Дунав не се победиха в зрелищен мач (ВИДЕО)

0
- -

Левски не успя да победи Дунав в мач от XXIX кръг на Първа лига. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ стигнаха до точка, след 1:1. Гостите в поредна среща се понравиха с отворената си и приятна за гледане игра, като пропуснаха и няколко страхотни възможности. Домакините също играха много офанзивно, но пропуснаха куп чисти голови положения. Като цяло срещата бе изключително динамична и зрелищна, изпъстрена с много интересни моменти. Особено през вторите 45 минути, положенията пред двамата вратари следваха едно след друго. Зрелищният мач бе изгледан от доста малобройна публика. Затова явно повлия и лошото време, като по време на целия мач валеше сняг, който с течение на времето се усилваше все повече.

Левски поведе още в 6-ата минута, след автогол. Антонио Аниете центрира остро от фаул, Будинов отклони с глава съвсем леко топката и тя влетя в мрежата на Антонов за 1:0. След попадението гостите се активизираха и пропуснаха няколко изгодни ситуации. В 13-ата минута Бранимир Костадинов отбеляза гол, но той бе отменен заради засада. Карагарен стреля от удобна позиция, но над вратата. Васил Шопов пък падна в наказателното поле, искайки дузпа. Вместо това обаче, той получи жълт картон за симулация. Пиргов засече с глава центриране от корнер на Аниете, но над напречната греда. Малко преди да изтече половин час игра, Левски имаше отлична възможност да удвои аванса си. Адениджи намери Аниете, който върна към Краев. Младокът обаче направи по-трудното, като не успя да уцели опразнената врата. В следващите минути съперниците си размениха по един неточен удар чрез Адениджи и Аясс. В 39-ата минута Станислав Антонов предотврати втори гол във вратата си, спасявайки прецизен удар на Сашо Александров.

В началото на втората част Краев стреля по диагонала, но далеч от целта. В 50-ата минута Георги Костадинов пропусна великолепна възможност. Той бе изведен сам срещу вратаря, но Антонов отрази удара му. В 56-ата минута Будинов бе изведен в наказателното поле, след което намери на два метра пред голлинията Бранимир Костадинов. Последният обаче стреля в тялото на заелия добра позиция Кръстев. Минутка по-късно Васил Шопов прехвърли неразчетено излезлия вратар на домакините, но си затвори ъгъла и не успя да отбележи. В ответната атака Краев остана очи в очи с Антонов, но не успя да го преодолее. Веднага след това Костадинов центрира на границата на вратарското поле, където Будинов засече с глава, но неточно. Станислав Иванов пък се отскубна от защитата на гостите, остана сам срещу вратаря, но се засуети и ударът му бе блокиран. Аниете пък стреля от фаул малко над напречната греда. В 64-ата минута Станислав Иванов се пребори за топка вляво от наказателното поле, след което изведе Краев сам срещу Антонов. Юношата на Левски обаче направи пореден фрапантен пропуск за домакините, стреляйки покрай лявата греда. Кръстев трябваше да показва класа след удар на Ненов. В ответната атака Краев стреля до дясната греда. Нов негов удар извън наказателното поле бе уловен от Антонов. В 76-ата минута Дунав изравни. Костадинов се замота и загуби в опасна близост пред наказателното си поле, след което Бранимир Костадинов остана сам срещу вратаря. Кръстев спаси удара, но Самир Аясс засече с глава отскочилата топка за 1:1. Ненов пропусна да направи пълен обрат, стреляйки в аут от близко. Последваха два пропуска за Левски в рамките на минутка. Първо Антонов спаси удар на Адениджи, а след това Аниете не намери очертанията на вратата от близко разстояние. Страховит изстрел на Нар пък бе избит с уникален рефлекс от вратаря на Дунав. До края на мач Левски упражни сериозен натиск, без обаче това да доведе гол във вратата на гостите.

Състав на Левски: 89. Николай Кръстев, 2. Срджиан Лукин (88′ – 18. Антон Огнянов), 3. Димитър Пиргов, 8. Джереми де Нойер (73′ – 7. Франсис Нар), 12. Божидар Краев, 15. Роман Прохазка, 17. Бабатунде Адениджи, 20. Антонио Аниете, 25. Сашо Александров, 70. Георги Костадинов, 99. Станислав Иванов

Резерви: 21. Божидар Митрев, 5. Александър Александров, 6. Ивайло Найденов, 7. Франсис Нар, 18. Антон Огнянов, 26. Амаду Сукуна, 75. Алекс Боримиров

Състав на Дунав: 86. Станислав Антонов, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс (88′ – 3. Марио Петков), 77. Бранимир Костадинов, 7. Бирсент Карагарен (65′ – 94. Юлиян Ненов), 10. Васил Шопов (71′ – 99. Ндуйе Мойеци), 9. Мирослав Будинов

Резерви: 30. Веселин Добрев, 8. Ивайло Раденцов, 94. Юлиян Ненов, 99. Ндуйе Мойеци, 66. Искандар Джалилов, 3. Марио Петков, 32. Стефан Митев

Снимка: facebook.com/levskiofficial