Левски се озори в „гостуването“ си на „Герена“, отстрани Монтана с автогол на свой юноша (ВИДЕО)

0
- -

Левски продължава към 1/4-финалите в турнира за Купата на България. „Сините“ отстраниха Монтана, след като се наложиха в „гостуването“ си на „Герена“ с минималното 1:0. Победното попадение пък бе автогол на юношата на Левски Даниел Георгиев. Както е известно, столичани трябваше да имат визита в Монтана, но стадионът там все още е в ремонт и провеждането на мачове е невъзможно.

Преди срещата спортният директор Даниел Боримиров награди с плакет легендата Стефан Аладжов, който преди седмица навърши 70 години. Бившият ляв защитник е рекордьор по мачове с екипа на Левски – 473 срещи.

Целият двубой премина изцяло под диктовката на Левски. Чистите голови положения, обаче не бяха много. Все пак Левски можеше да поведе още в 6-ата минута. Ударът на Кабрал от дистанция, обаче премина встрани от вратата. Жорди Гомес също опита далечен изстрел, но далеч по-неточно от съотборника си в предходната ситуация. В 19-ата минута Прохазка направи сериозен пропуск. Обертан го намери в отлична позиция, но ударът му от 7-8 метра премина над вратата. Малко по-късно самият французин стреля от разстояние, но право в ръцете на Ивайло Василев. Това беше и последната по-опасна ситуация за полувремето.

В 55-ата минута Левски поведе. Милош Цветкович центрира към Роман Прохазка на 2 метра пред голлинията. Той обаче бе изпреварен Даниел Георгиев, който засече в собствената си мрежа. В 66-ата минута столичани можеше да решат всичко. Роман Прохазка нанесе страховито воле извън наказателното поле, но Василев се разтегна максимално и изби. В 72-ата минута Кабрал завъртя отлично топката по диагонала, но на сантиметри в аут. В 77-ата минута Даниел Георгиев за малко да се реваншира за автогола. Той центрира чудесно към Иван Коконов, който засече с глава, но Митрев реагира блестящо и изби. Само 180 секунди по-късно Монтана сътвори нов сериозен пропуск. Тодор Георгиев стреля силно извън наказателното поле, но Митрев изби. При добавката, Иван Коконов бе притиснат от Мики Орачев и от непосредствена близост стреля над опразнената врата. Жорди Гомес пък стреля от фаул от сериозна дистанция, но в ръцете на Василев. В заключителните секунди Прохазка стреля от удобна позиция над вратата.

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/channel/UCet-oDsbGjmvlT8w4ZVxJtQ/ [/sociallocker]