Малин Орачев: Всички сме много щастливи от победата над ЦСКА

0
- -

Поморие постигна много важна и сладка победа в XXIV кръг на Втора лига. Морският тим се наложи с 1:0 като гост на ЦСКА-София 2. „Армейците“ се бяха подсилили с няколко футболисти от първия си отбор, но въпреки това възпитаниците на Малин Орачев стигнаха до трите точки.

„Много важна победа за нас. Още повече, че имахме много кадрови проблеми с контузени и наказани футболисти. Обратно – ЦСКА бяха подсилени от няколко момчета от първия отбор. Много тежък мач. Първото полувреме играта бе равностойна, като ние имахме по-чисти положения. Втората част ЦСКА доминира, контролира повече топката, докато ние разчитахме на контраатаки, които донякъде се получаваха. Те също имаха добри ситуации, в които можеха да отбележат. Но пък накрая късметът ни се усмихна. Развоят в последните минути беше доста драматичен. В 90-ата минута пропуснахме дузпа. След това Ахмед Ахмедов излезе сам срещу вратаря, преодоля го и беше съборен, за което последва червен картон. За наше щастие фаулът го отбелязахме. Всички сме много щастливи от победата. Поздравявам абсолютно всички момчета, както и клубното ръководство. Надявам се в бъдеще това да ни донесе много повече самочувствие в играта, да го няма напрежението, с което излизахме досега и дай Боже да постигаме все повече победи.“, коментира за KotaSport.com наставникът на Поморие Малин Орачев. Той допълни, че след пропусната дузпа в 90-ата минута си е помислил, че мачът ще завърши 0:0.

„Изненадаха ме приятно с този гол в продължението“, завърши Орачев.