Невероятна драма на Югозапад, ЦСКА 1948 и Вихрен се дънят, има нов лидер

0
- -

Страхотна драма цари в Югозападната трета лига. Само след 7 изиграни кръга пет отбора са събрани в рамките на три точки.

Фаворитът ЦСКА 1948 не успя да победи днес и направи равенство 2:2 като гост срещу Марек в Дупница. Николай Хаджиниколов откри резултата в полза на столичния тим. След това обаче Димитър Владимиров се превърна в герой за домакините от Марек, отбелязвайки два гола. Едва в 72-ата минута Емил Гъргоров вкара за крайното 2:2 важен гол за ЦСКА 1948. Срещата бе ръководена от елитния рефер Ивайло Стоянов, който се справи.

Другият претендент за първото място в групата – Вихрен, също не успя да спечели. Тимът от Сандански направи също 2:2 като гост на Балкан в Ботевград. Гостите поведоха от дузпа в 12-ата минута. След това ботевградчани изравниха. Вихрен отново излезе напред в резултата с 2:1 след грешка на вратаря Емил Петров. Съвсем заслужено ботевградчани стигнаха до равенството – 2:2, след като напълно надиграха противника почти през целия мач. През втората част гостите останаха с човек по-малко след червен картон.

Така след двете грешни стъпки на ЦСКА 1948 и Вихрен на първо място излезе Хебър (Пазарджик). Тимът съсипа като домакин ОФК Елин Пелин с 5:0.

5. Банско (Банско) 7 5 0 2 12:7 15
6. Миньор (Перник) 7 4 1 2 8:5 13
7. Сливнишки герой (Сливница) 7 4 0 3 8:8 12
8. Беласица (Петрич) 7 3 2 2 8:10 11
9. Свобода 2011 (Пещера) 7 3 1 3 8:9 10
10. Чавдар (Етрополе) 7 3 1 3 11:13 10
11. Пирин 1941 (Разлог) 7 2 2 3 7:5 8
12. Пирин (Гоце Делчев) 7 2 2 3 8:14 8
13. Рилски спортист 2011 (Самоков) 7 2 1 4 10:12 7