Несебър би Созопол в мач с 6 гола

0
- -

Несебър победи категорично Созопол във втори мач от днешната програма на турнира Pomorie cup. „Делфините“

[sociallocker id=5830]

надиграха тотално своя съперник, стигайки до успех с 4:2. По този начин възпитаниците на Николай Русев оглавиха класирането в надпреварата, с актив от 4 точки.

Несебър започна ударно мача, като до 5-ата минута вече имаше два гола аванс. След само 120 секунди игра Галин Димов изведе чудесно Ерай Карадайъ сам срещу вратаря и нападателят с плътен удар по земята откри резултата. След само още 3 минути Емин Ахмед удвои аванса на „сините“, след като засече от въздуха центриране в наказателното поле. Созопол можеше да намали изоставането си чрез Георги Петров, който обаче пропусна. Созопол на два пъти имаха и претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния съдия Валентин Железов. 180 секунди преди края на полувремето Ерай Карадайъ засече с глава центриране отдясно, като с втория си гол в мача даде класическо измерение на преднината на Несебър.

В началото на втората част Созопол успя да поизравни играта, което обаче не доведе до чисти голови положения. Все пак, те успяха да намалят изоставането си в 70-ата минута. След изпълнение на ъглов удар, топката попадна в Любомир Илиев, който с плътен изстрел реализира за 1:3. Пет минути по-късно обаче, Несебър отново поведе с три попадения. След центриране от корнер, топката рикошира във футболист на Созопол и влетя в мрежата на Свилен Нотев за 1:4. Минутка преди края на редовното време възпитаниците на Румен Димов получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле. От бялата точка Станимир Баев бе безпогрешен, оформяйки крайното 2:4.

Състав на Созопол: Нотев, Сечков, Андреев, Илиев, Хаджиев, Янчев, Мантаров, Георгиев, Тафраджийски, Петров, Борисов

Резерви: Пацов, Христов, Баев, Митев, Пешов, Мустафа, Мехмедали

Състав на Несебър: Андонов, Молдованов, Ив. Стоянов, Костов, Баев, Димов, Цонков, Яшар, Цачев, Карадайъ, Ахмед

Резерви: Бояджиев, Пюскюлю, Али, Дамянов, Д. Стоянов, Колев, Пехливанов