Отлично представяне на КК „Черноморец“ за Купа Бургас

0
- -

Младите състезатели на КК „Черноморец” се представиха успешно в колоездачното състезание за Купа Бургас. Надпреварата беше за момчета, юноши младша, старша възраст и Мастерс. С най-предно класиране завърши Иво Тофев. Възпитаникът на треньора Тодор Ангелов финишира с трето време при юноши младша възраст. В същата група съотборникът му Антон Иванов, който тренира едва от една година, завърши на 13-а позиция от 33-ма състезатели.

При старшата възраст Димитър Стамболиев се класира на 11-о място, а в битката при момчета /10-11 г./, където стартираха 35 колоездачи, Дмитрий Янев постигна пето място в крайното класиране. Следващото предизвикателство за момчетата на треньора Тодор Ангелов е в Сливен. На 1 май карето на „Черноморец” ще участва в колокритериума на шосе.

Паралелно с Купа Бургас се проведе велошествие, част от кампанията „Аз карам велосипед, последвай ме!”, в което се включиха над 200 ентусиасти. Целта е насърчаване и популяризиране на колоезденето като средство за придвижване, спорт и развлечение. Събитието се организира от велосипеди Sprint и Shockbaze, съвместно с Община Бургас.

Участие във велопохода взеха Красимир Стойчев, заместник-кмет Финанси, бюджет и икономика, професионалният колоездач и победител в Обиколката на България за 2007 Евгени Балев, легендата в колоезденето Димо Ангелов, футболистът Стойко Сакалиев, преподаватели и студенти от университета „Проф.д-р Асен Златаров-Бургас“, много малки и големи любители на велосипеда.