Панайотов е вторият българин с гол за Левски през сезона, Буш вкара след над 12 часа суша

0
- -

Васил Панайотов е вторият българин и общо осмият футболист, който вкарва голове за Левски в Първа лига през сезона. Останалите са Яблонски (7 гола), Мапуку (5), Буш (4), Гомес (3), Прохазка (1), Вутов (1) и Обертан (1).

Румънският халф на Левски Нелуц Рошу изигра първия си мач под ръководството на Делио Роси.

За втори път през сезона Левски успя да отбележи повече от един гол в гостуванията си – първият бе при 3:0 над Пирин в Благоевград.

Предишните 6 победи на сините във всички турнири бяха с по 1:0. Сега те изравниха най-големия си успех
през сезона – 4:0 над Славия.

Левски вече е с положителен аванс при визитите си. В 9 мача има 3 победи, 3 равенства и 3 загуби, при голова разлика 9-6.

Жуниор Мапуку и Серджиу Буш не бяха вкарвали от 26 август, когато отново се разписаха в един мач – при 4:0 над Славия на „Герена“.

Головата суша на Мапуку продължи 274 минути -4 часа и 34 минути. Тази на Серджиу Буш бе доста по-дълга – краят й бе сложен в 753-ата минута (12 часа и 33 минути).

Източник: „Тема спорт“

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]