Пирин не успя да победи 10 от Локо (ГО) (ВИДЕО)

0
- -

Пирин и Локомотив (ГО) не успяха да се победят в мач от 29 кръг на Първа лига. „Железничарите“ поведоха с 1:0, но домакините от Благоевград изравниха от дузпа. „Орлетата“ играха с човек повече от 70-ата минута, но не успяха да се възползват от численото си предимство и да стигнат до трите точки.

Спечелената от  тима от Горна Оряховица точка му позволи да събере актив от 27 точки. Така воденият от Александър Димитров отбор се доближи само на една точка от Нефтохимик, който заема третото място в група „Б“ на плейофната фаза на родния футболен елит. Благоевградчани пък са на първото място, с актив от 39 точки, на 2 пред Берое. Същевременно точката им позволи да станат първият отбор от долната осмица, който си гарантира оставането в Първа лига и през следващия сезон.

В 11-ата минута Ндонгала центрира, Кифуети стреля технично с пета, но топката срещна лявата греда. 6 минути по-късно гостите все пак успяха да поведат. Ндонгала намери пред наказателното поле Рахави Кифуети, който се освободи от Стилиян Николов и с премерен удар намери долния десен ъгъл за 0:1. Втората част започна ударно за домакините. В 48-ата минута Даниел Младенов бе съборен в наказателното поле от Банков и съдията отсъди дузпа. 60 секунди по-късно, от бялата точка потърпевшият бе безкомпромисен за 1:1. 20 минути преди края на мача, гостите останаха с човек по-малко. Мадианга игра опасно срещу Костадинов, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Домакините обаче не успяха да материализират численото си предимство и двубоят завърши без победител.