Созопол би Спартак (Пл) като гост

0
- -

Созопол победи като гост Спартак (Плевен), в мач от IX кръг на Втора професионална лига. „Небесносините“ бяха по-добрият отбор през целия двубой и заслужено се наложиха с 2:0. Това бе трети пореден успех за тях във втория ни ешелон.

Созопол можеше да открие през първото полувреме, но удар на Мирослав Радев срещна гредата. В 53-ата

[sociallocker id=5830]

минута Каптиев фаулира Иван Янчев в наказателното поле, за което съдията отсъди дузпа. От бялата точка Станимир Баев бе точен за 0:1. В 74-ата минута минута Мирослав Радев се разписа, но попадението бе отменено заради засада. В последната минута на мача Мустафа Мустафа остана сам срещу вратаря, подаде към Диян Христов, който на празна врата оформи крайното 2:0 за Созопол.

Състав на Спартак (Пл): Пантев, Велков, Георгиев, Славчев, Тодоров, Ст. Вал. Христов, Ст. Вес. Христов, Каптиев, Димитров, Гади, М. Митов

Резерви: Тодоров, Антонов, Вълов, В. Митов

Състав на Созопол: Теменлиев, Делчев, Хашев, Ганев, Борисов, Янчев, Тафраджийски, Пешов, М. Радев, Баев, Идризов

Резерви: Нотев, Иванов, Христов, Георгиев, Мустафа, Митев, Мантаров