0
chelsea barcelona lionel mesi
Снимка: twitter.com/fcbarcelona
- -

Челси завърши наравно с Барселона в среща от 1/8-финалите на Шампионска лига. На „Стамфорд Бридж“ домакините поведоха с 1:0, но грешка в защита позволи на гостите да изравнят. „Сините“ могат да съжаляват, че не взеха поне минимален аванс преди реванша на „Камп Ноу“, след като на два пъти ударите им срещнаха гредите.

В 5-ата минута Еден Азар стреля остро по диагонала, но неточно. Рюдигер пък засече с глава центриране от корнер, но също не намери целта. Барселона отговори в 16-ата минута, когато Паулиньо засече с глава центриране на Меси, но встрани от вратата. В 33-ата минута „сините“ по чудо не поведоха. Вилиан стреля мощно от над 20 метра, но топката разтресе лявата греда. В 41-ата минута късметът пак Вилиан можеше да се разпише, но отново гредата му попречи да го стори. Удар от воле на Азар пък премина над вратата.

Любопитно е, че първите 45 минути, Барселона така и не отправи точен изстрел. Това се случи в 54-ата минута. Луис Суарес нанесе удар отблизо, но Куртоа спаси. В 62-ата минута Вилиан получи на дъгата пред наказателното поле, мина леко вдясно и с изключително прецизен изстрел намери долния ляв ъгъл за 1:0. Четвърт час преди края обаче Барселона изравни. Иниеста се възползва от грешка в „синята“ отбрана, намери в наказателното поле Лео Меси, който от движение бе безпощаден за 1:1. Това бе първо попадение за аржентинския гений във вратата на Челси, след като в 8 поредни мача срещу лондончани не успяваше да се разпише.