Ювентус гази Интер, но не би (ВИДЕО)

0
- -

Ювентус и Интер не се победиха в супердербито на Италия. На „Алианц Стейдиъм“ тимът от Торино буквално сгази своя съперник, но след куп пропуски така и не успя да отбележи гол. Гостите от Милано пък се отчетоха с един по-опасен изстрел през втората част. Така двата тима си поделиха по точка. „Нераздзурите“ могат определено да бъдат по-доволни, тъй като запазват и първото си място в класирането, на две точки пред днешния си опонент и Наполи.

След равностойно и спокойно начало, Ювентус можеше да поведе в 8-ата минута. Марио Манджукич бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му избит от Ханданович. Хърватинът направи добавка, но Миранда изчисти пред голлинията. В 36-ата минута Блейз Матюиди свали с глава за Сами Кедира, чийто удар от движение обаче бе във вратаря.Минутка преди края на полувремето, домакините по чудо не поведоха. Манджукович засече с глава центриране в наказателното поле, но топката се отби в напречната греда.

Втората част започна с натиск на Ювентус. В 51-ата минута топката стигна до Манджукич на 4-5 метра пред голлинията, но хърватинът не успя да отиграе и Ханданович улови. Гостите отговориха с анемичен удар на Кндрева. Манджукич стреля извън наказателното поле, но вратарят спаси. При първата си малко по-смислена атака в мача, Интер поиска дузпа за игра с ръка, след удар на Икарди. Главният съдия, обаче не посочи бялата точка. Повторенията обаче показаха, че действително топката среща ръката на Меди Бенатия. След час игра Перишич за малко да си вкара изключително красив автогол с глава, но Ханданович успя да избие в корнер. В 67-ата минута Кедира стреля хубаво по диагонала, но топката профуча до дясната греда. Последва мощна тупалка на Асамоа, но Ханданович изби. Най-доброто положение за Интер се откри в 85-ата минута. Брозович стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката премина до дясната греда.

Снимка: twitter.com/juventusfc

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]