Юнайтед потрепери срещу Селта, но е на финал (СНИМКИ+ВИДЕО)

0
- -

Манчестър Юнайтед се класира за финала на Лига Европа. „Червените дяволи“ не успяха да победят като домакини Селта, завършвайки 1:1. След успеха си и в Испания с 1:0, англичаните отстраниха своя съперник на полуфиналите с общ резултат 2:1.

След скучни начални минути, в 17-ата Манчестър поведе от нищото. Рашфорд центрира перфектно към Фелайни, който от вратарското поле с глава прати топката в мрежата за 1:0.

След попадението домакините натиснаха сериозно своя съперник. Мхитарян стреля неточно, а удар на Лингард бе блокиран.

Пол Погба също не намери очертанията на вратата. Гостите отговориха с удар на Ернандес, който бе избит в корнер от вратаря. Погба стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

Втората част започна с мощна тупалка на Мхитарян, избита от вратаря в корнер. Гуидети можеше да изравни, но стреля встрани от вратата.

Рашфорд можеше да реши всичко в мача. Той се освободи от няколко защитници на гостите, но не успя да преодолее вратаря, останал сам срещу него. Фелайни можеше да удвои, но Алварес изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка.

Далечен изстрел на Жозабед профуча до лявата греда. В 85-ата минута интригата се завърна. СЛед центриране отдясно Ронкаля засече с глава за 1:1. При този резултат на испанците им трябваше само още един гол, за да продължат напред. Малко след попадението нервите на терена избиха, като футболисти на двата отбора се сдърпаха сериозно. В крайна сметка директни червени картони получиха голмайсторът за испанците Ронкаля и Байи. До края на мача, включително 6-минутно продължение, Юнайтед потрепери, но запази равенството и се класира на финала в Лига Европа.

Снимки: twitter.com/manutd; twitter.com/rccelta